20. Międzynarodowy Zjazd ISHRS

Dr Artur Sandelewski podczas zjazdu ISHRSW dniach 17-20 października tego roku odbył się 20. Międzynarodowy Zjazd ISHRS( International Society of Hair Restoration Surgery).
ISHRS to największe towarzystwo skupiające lekarzy zajmujących się zabiegami transplantacji włosów z całego świata.
Na miejsce 20. jubileuszowego zjazdu wybrano Paradise Island na Bahamach
Zjazd był wyjątkowy, bowiem była to 20-rocznica Stowarzyszenia, w związku z tym poruszanych było bardzo dużo tematów dotyczących transplantacji włosów.
Dr Artur Sandelewski z San-Med. Hair Transplant był jedynym lekarzem reprezentującym Polskę podczas tego zjazdu.

W zjeździe udział wzięło ponad 600 uczestników, zaprezentowano 170 wykładów i prezentacji. Dr Sandelewski podczas tego zjazdu miał możliwość spotkania się ze swoimi nauczycielami z dr Gambino i dr Tsilosani.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady i seminaria dotyczące zastosowania komórek macierzystych w transplantacji włosów, nowych technik zamykania ran w metodzie FUT, jak również nowe techniki znieczulenia.
Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko prezentujące robota wykonującego zabieg FUE czyli ARTAS System. Urządzenie to może mieć korzystny wpływ na rozwój zabiegów transplantacji włosów.

Ponadto dr Sandelewski reprezentujący klinikę San-Med Hair Transplant z Bielska- Białej miał możliwość osobistego spotkania z najbardziej znanymi lekarzami w dziedzinie transplantacji włosów.
Dr James A. Harris zaprezentował swoje spojrzenie na metodę FUE w przeszczepie włosów wykorzystujące urządzenie S.A.F.E System. Dzięki temu spotkaniu dr Sandelewski zakupił S.A.F.E System do swojej kliniki i jako jedyny w Polsce stosuje to urządzenie w zabiegach transplantacji włosów FUE.

Ponadto dr Sandelewski uczestniczył w innych wielu sesjach naukowych i bezpośrednich spotkaniach. Szczególnie interesujący był workshop dotyczący zabiegów transplantacji brwi, na którym mi.n dr Pathomvanich i dr Epstein przedstawili najnowsze wyniki tych zabiegów.

Podczas Zjazdu opiekunem dr Sandelewskiego był dr Robert True z USA. Dr True to jeden z najwybitniejszych lekarzy zajmujących się transplantacją włosów.

Dzięki temu dr Sandelewski jest w stałym kontakcie z dr True, co korzystnie wpływa na wyniki zabiegów przeprowadzanych w  klinice San-Med Hair Transplant w Bielsku- Białej.

Na zakończenie Zjazdu dr Sandelewski został przyjęty w szacowny poczet członków ISHRS.

 

Zdjęcia ze zjazdu ISHRS

ZdjęcieDr n. Med Artur Sandelewski
SAN-MED HAIR TRANSPLANT
Tel: +48 600 758 443

Comments are closed.