Przeszczep włosów w praktyce

Przed zabiegiem przeszczepu włosówPoniżej przedstawiamy historię pacjenta poddanego zabiegowi transplantacji włosów wykonanej prze dr Sandelewskiego w Klinice San-Med. Hait Transplnat.
Pacjent lat 32 zgłosił się do kliniki z powodu nadmiernej utraty włosów dotyczącej głownie okolicy zakoli.

Po przeprowadzonej konsultacji okazało się, że jest o łysienie typu męskiego. Pacjent został zakwalifikowany do zabiegu techniką FUT- czyli z pobraniem „strip’a” paska skóry.

 

Sam zabieg przeprowadzony był przez zespół San-Med. Hair Transplant pod kierunkiem dr Sandelewskiego.

dr Sandelewski - ImplantacjaPierwsza część zabiegu – pobranie „strip’a” przebiegła szybko i bez żadnych problemów.
Podczas zabiegu pacjent pozostawał w pozycji leżącej na brzuchu Pacjent po ok. 40 minutach mógł spokojnie usiąść w fotelu, przygotowany do drugiej części zabiegu..

Podczas drugiej części zabiegu dr Sandelewski przygotował miejsce do wszczepienia włosów wykonując liczne otworki w skórze. Pobrane wcześniej włosy przygotowane pod mikroskopami stereoskopwymi przez asystentki San-Med, zostały następnie przeszczepione.

Podczas tego zabiegu wszczepiono pacjentowi 1000 transplantów. Cały zabieg transplantacji włosów wykonany był w znieczuleniu miejscowym, co pozwoliło na to, aby pacjent samodzielnie opuścił klinikę.

Efekty po zabiegu przeszczepu włosów.Pacjent po zabiegu był zadowolony i zaczął spokojnie oczekiwać na rezultaty.
Pierwsze oznaki wzrostu nowych włosów zauważył po ok. 3 miesiącach. Kontrolne zdjęcia wykonane po 6 miesiącach potwierdziły skuteczność zabiegu.

 

 

 

 

ZdjęcieDr n. Med Artur Sandelewski
SAN-MED HAIR TRANSPLANT
Tel: +48 600 758 663

 


Comments are closed.