Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego-PRP( platelet reach plasma) w leczeniu łysienia typu męskiego i żeńskiego.

W zabiegach biostymulujących nie dostarcza się już do skóry głowy gotowych produktów tylko korzysta się z substancji, które podane do skóry wpływają na wzrost aktywności metabolicznej komórek, po to aby mogły odbudować w skórze jej autogenne składniki.
W procesach zachodzących po zabiegach biostymulacyjnych wykonywanych w obrębie łysiejącej skóry głowy dochodzi do kontrolowanego włóknienia, a nie do bliznowacenia. Głównym skutkiem biostymulacji jest aktywacja anabolizmu fibroblastów, elastyny i kwasu hialuronowego z jego prekursorów: proliny, lizyny i glukozaminy
Po zabiegach biorwitalizacji skóry głowy dochodzi do zahamowania procesu łysienia, ograniczona jest ilość miniaturyzacji włosów oraz dochodzi do zwiększonego ukrwienia. Następuje optymalizacja parametrów fizykochemicznych macierzy komórkowej, powraca kontrola nad procesami regeneracyjnymi naskórka.
Zawarte w płytkach cytokiny powoduja proliferację keratynocytów w mieszkach włosowych co wpływa na poprawę jakości włosa.

Zastosowanie płytek krwi w medycynie znane jest od około 20 lat. Były one stosowane z różnym skutkiem i w różnych dziedzinach. Istniało mało naukowych danych, które potwierdzałyby ich korzystne działanie na tkanki.

Do tej pory wyizolowano i oznaczono ok. 30 różnego rodzaju typów, które znajdują się w ziarnistościach α płytek krwi.
Do najbardziej poznanych należą PDGF, TGF-β, płytkowy czynnik 4, interleukina-1, PDAF( platelet derived angiogenesis factor), EGF( epidermal growth factor), platelet derived endothelial growth factor, epithelial growth factor.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w leczeniu łysienia znajduje swoje zastosowanie zarówno w leczeniu zachowawczym, jak również podczas zabiegów przeszczepu włosów.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego PRP w zabiegu transplantacji włosów w przypadku łysienia androgennego i typu żeńskiego skraca okres gojenia się ran oraz wpływam na zwiększoną ilość przyjmujących się transplantów.
Zabiegi w swoich gabinetach wykonuje dr Sandelewski.
Ponadto dr Sandelewski uzyskał tytuł lekarza medycyny estetycznej broniąc pracę dyplomową pt.” Zastosowanie osocza bogatego w płytki krwi w chirurgii i medycynie estetycznej.”


Comments are closed.