Folliscope przed przeszczepem włosów

s1Pomimo stale rozwijającej się nauce poszukującej przyczyn wypadania włosów nie udało się wynaleźć urządzenia, które w jednoznaczny sposób pozwalałoby na rozwiązanie tego problemu.
Pomimo tego aktualnie dysponujemy narzędziami diagnostycznymi, które ułatwiają diagnostykę procesów łysienia.
Obecnie w Klinice San-Med. Hair Trasnplant dostępny jest Folliscope.
Folliscope to urządzenie pozwalające w bezinwazyjny sposób ocenić strukturę włosa, gęstość włosów oraz ich rozmiar. Ponadto dzięki Folliscope możliwa jest ocena, który włos jest włosem końcowym, a który jest objęty procesem miniaturyzacji.

 

Podczas konsultacji pacjentów kwalifikowanych do zabiegu transplantacji włosów zastosowanie Folliscope pomaga dr Sandelewskiemu na odróżnienie, czy na pewno przyczyna łysienia to łysienie typu androgennego.
W przypadku łysienia na podłożu zmian bliznowatych widoczny jest w Folliscope odczyn zapalny wokół mieszków włosowych oraz nie obserwuje się włosów miniaturowych.

 

s2przeszczep-wlosowDzięki Folliscope można ocenić również miejsce dawcze u pacjentów kwalifikowanych do przeszczepu włosów. W przypadku transplantacji włosów to ocena miejsca dawczego ma szczególne znaczenie dla powodzenia zabiegu przeszczepu włosów.

Podczas badania Folliscope do skóry głowy przykładana jest specjalna kamera. Otrzymany obraz, dzięki specjalnemu oprogramowaniu przetwarzany jest w odpowiedni sposób i uzyskany na ekranie monitora skan pozwala na ocenę jakościową i ilościową włosów.


Comments are closed.