Transplantacja włosów- bezpieczeństwo

W Klinice San-Med Hair Transplant zabiegi transplantacji włosów przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym(lokalnym).
Zastosowane znieczulenie pozwala pacjentowi „przebycie” zabiegu w sposób komfortowy- bez żadnego bólu oraz zapewnia minimalne obciążenie organizmu.

Bardzo ważne jest, aby pacjent przed zabiegiem odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia, a szczególnie przyjmowanych leków.
Stosowany podczas znieczulenie lek- Xylocaina z adrenaliną może wchodzić w reakcje z innymi lekami przyjmowanymi przez pacjenta.
Jeżeli pacjent zażywa niektóre leki obniżając ciśnienie krwi tzw. ß- blokery może to wpłynąć podczas zabiegu transplantacji włosów na wystąpienie znacznego spadku tętna- bradykardii.
Niekiedy do zabiegu przeszczepu włosów należy zmienić stosowane leczenie.
Dlatego w trosce o bezpieczeństwo pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu transplantacji włosów sugerujemy wizytę u lekarza prowadzącego danego pacjenta.
Jeżeli pacjent został zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu włosów zarówno techniką FUT lub FUE ok. 10 dni przed zabiegiem powinien odstawić leki hamujące krzepliwość krwi- np. Aspiryna, Polopiryna, Ticlo, Plavix, ( o ile jest to możliwe- konsultacja lekarza prowadzącego) lub zamienić na preparaty heparyny drobnocząsteczkowej np. Clexane, Fraxiparine.
Szczególnie pacjenci chorzy na cukrzycę powinni skontaktować się z diabetologiem przed wykonaniem transplantacji włosów.

Również suplementy diety zawierające witaminę E powinny zostać odstawione przed zabiegiem przeszczepu włosów.
Pacjenci stosujący Minoxidil, Loxon zobowiązani są na zaprzestanie używania preparatów przez okres ok. 2 tygodni przez transplantacją włosów.
Pacjenci zakwalifikowani do przeszczepu włosów powinni również zapoznać się z historią chorób w swojej rodzinie, gdyż czasami może okazać się, że pacjent jest zagrożony wystąpieniem ukrytych chorób.

Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek zabiegi transplantacji włosów wykonywane przez dr Sandelewskiego należą do bezpiecznych zabiegów i z powodzeniem wykonywane są tylko w znieczuleniu miejscowym.


Comments are closed.