Trichotillomania

Nie wszystkim wiadomo, że utrata włosów może mieć inna przyczynę niż łysienie androgenowe, choroby wrodzone czy też zmiany skóry.

Jednym z przyczyn łysienia jest zaburzenie polegające na wyrywaniu własnych włosów- trichotillomania.

Pacjenci objęci tym procesem nie są w stanie zapanować nad wyrywaniem własnych włosów. Również z tego typu schorzeniami w klinice transplantacji włosów San-Med spotyka się dr. Sandelewski.

Dr Sandelewski na konsultacji, która prowadzona jest w bardzo dyskretnej atmosferze próbuje ustalić z pacjentem jego problem.

Bardzo często sami pacjenci nie zauważają powyrywanych- łysych okolic głowy. Dopiero najbliżsi zwracają na to uwagę. W gabinetach przeszczepu włosów San-Med możemy również zbadać skórę głowy aby wykluczyć wszelkiego rodzaju schorzenia, które mogą imitować tą chorobę.

Często pacjenci z objawami wyrywania włosów cierpią na depresją, nerwicę, nadmierną reakcję stresową.

Nie zawsze pacjenci wyrywają włosy tylko z głowy. Niejednokrotnie włosy wyrywane są m.in. z nóg, brwi, ramion.

W swoich gabinetach transplantacji włosów dr Sandelewski spotyka się z pacjentami, którzy wyrywają włosy z głowy. Najczęstsza przyczyna to silny stresu związany z życiem emocjonalnym. Po zakończeniu działania czynnika stresującego zaburzenie to ustępuje, ale wyrywane włosy już nie odrastają. Wtedy pacjent po konsultacji psychiatrycznej i psychologicznej może być zakwalifikowany do zabiegu transplantacji włosów. Po zakwalifikowaniu pacjenta do przeszczepu włosów wykonywany jest zabieg transplantacji włosów zarówno metodą FUT lub małoinwazyjną techniką FUE.

Wyniki takich zabiegów są dla pacjentów satysfakcjonujące.


Comments are closed.