Lipogems ®- terapia komórkami macierzystymi w leczeniu łysienia

Komórki macierzyste to grupa komórek prezentująca niezwykłą zdolność przekształcania się w komórki tkanki chrzęstnej, mięśniowej, kostnej i komórki naskórka. Komórki macierzyste u dorosłego człowieka zlokalizowane są w okolicach perycytów naczyń krwionośnych, mózgu, wątroby, gonad oraz tkanki tłuszczowej.
Obecność komórek macierzystych w żółtej tkance tłuszczowej stała się podstawą zastosowania ich w leczeniu łysienia.
ADSC-( Adipose Derived Stem Cells) to właśnie komórki macierzyste pozyskiwane z dojrzałej tkanki tłuszczowej. W przypadku leczenia procesów łysienia wykorzystywane są liczne czynniki wzrostu zawarte w komórkach macierzystych. W publikowanych badaniach wykazano, że komórki macierzyste mają najsilniejszy wpływ na komórki mieszków włosowych. Wynikiem tego jest silne wzbudzanie procesów podziałów komórek mieszków włosowych i zahamowanie łysienia. Podanie komórek macierzystych hamuje również i odwraca proces miniaturyzacji włosa. Szczególne wskazania do terapii komórkami macierzystymi to: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie bliznowaciejące.
Największą zaletą komórek macierzystych jest fakt, że są to własne komórki pozbawione sztucznych dodatków, posiadające znakomite właściwości regeneracyjne.
Lipogems
Po zabiegu z użyciem komórek macierzystych nie ma reakcji uczuleniowych, zapalnych itp. Dzięki Lipogems® aż do 90% uzyskanych komórek macierzystych jest w pełni nieuszkodzonych i gotowych do leczenia.

Klinika San-Med Hair Transplant jako jedyna w Polsce wykonuje zabieg Lipogems® w leczeniu łysienia kobiet i mężczyzn.

Zabieg Lipogems ® polega na pobraniu tkanki tłuszczowej- odessaniu z wybranej lokalizacji ciała- ( brzuch, biodra, uda) . Następnie z pozyskanej tkanki tłuszczowej dzięki zestawowi Lipogems® uzyskujemy komórki macierzyste. Przygotowana w ten sposób zawiesina komórek macierzystych jest bezpośrednio podawana do skóry głowy, w okolice mieszków włosowych.
Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym- bardzo dobrze tolerowanym przez pacjentów.
Efekt zabiegu polega na zahamowaniu procesu łysienia oraz na poprawie jakości włosów.


Comments are closed.