Jak dbać o włosy? Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zadbane i dobrze ostrzyżone włosy są wizytówką każdej osoby. Odpowiednie dbanie o nie pozwoli nie tylko jeszcze bardziej poprawić ich wygląd, ale przede wszystkim pozwoli uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych niewłaściwej pielęgnacji. Co więcej, to właśnie włosy często wysyłają sygnały odnośnie tego, że w organizmie dzieje się coś złego, na przykład brakuje mu odpowiednich składników odżywczych. Warto więc nie tylko obserwować swoje włosy, ale przede wszystkim odpowiednio o nie dbać.

Dobór kosmetyków
Właściwe dobranie preparatów kosmetycznych ma ogromne znaczenie. Aby wiedzieć, jaki szampon czy odżywkę zastosować trzeba oczywiście poznać rodzaj swoich włosów. Jeżeli włosy są mocno przesuszone, należy postawić na głęboko nawilżające maski i szampony. Jeżeli mają skłonność do przetłuszczania i trzeba je myć codziennie, wówczas w tym celu należy używać delikatnych szamponów do codziennego mycia. Czasami włosy i skóra głowy wymagają szczególnej pielęgnacji, na przykład wtedy, gdy skóra głowy zaczyna swędzieć lub pojawia się na niej łupież. Stan włosów zmienia się, dlatego obserwowanie ich kondycji i dobór odpowiednich kosmetyków jest tak bardzo ważny.

Gęste i mocne
Włosy, które są gęste lub sprawiają takie wrażenie to marzenie większości osób. Dobrze byłoby, aby były również mocne i dobrze odżywione, dzięki temu nie będą wypadać i nie będzie z nimi większych problemów. Konieczna jest zatem przede wszystkim zdrowa i zbilansowana dieta, ponieważ to ona w głównej mierze wpływa na to w jakiej kondycji znajdują się nasze włosy. Codzienna dawka świeżych warzyw i owoców, orzechów oraz olejów roślinnych zdecydowanie pomoże w dbaniu nie tylko o włosy, ale także o skalp głowy. Ci, którzy chcieliby zadbać o swoje włosy jeszcze lepiej mogą zdecydować się na specjalistyczne badanie włosa, jakim jest analiza pierwiastkowa. Badanie takie pozwala określić czego brakuje w diecie człowieka, uzupełnienie braków sprawi, że włosy będą błyszczące, dobrze odżywione i mocne.


Comments are closed.