Przeszczep włosów na brodę- metody, rodzaje, kiedy warto

Włosy na brodzie stanowią naturalny zarost każdego dojrzałego mężczyzny. Czasami jednak włosy w tym miejscu zaczynają wypadać, najczęściej dzieje się to w sposób punktowy, przez co broda prezentuje się bardzo nieestetycznie. Wypadanie włosów na brodzie wiąże się często po prostu z łysieniem, choć na taki stan rzeczy mogą mieć wpływ również inne czynniki. Warto wiedzieć jednak, że dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala szybko i bezboleśnie wyleczyć ten problem.

Jaka metoda najlepsza?
Obecnie wyróżnia się dwie najpopularniejsze i najbardziej skuteczne metody przeszczepu włosów na brodę. Pierwszym z nich jest metoda BHT. Opiera się ona na pobraniu włosów do przeszczepu z dowolnej części ciała, może to być na przykład tors, plecy czy nogi. Następnie mieszki włosowe w sposób ręczny umieszcza się w miejscu biorczym, czyli w tym wypadku na brodzie. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego, jakie zagęszczenie na danej powierzchni jest oczekiwane przez Pacjenta. Podczas procesu pobierania mieszków włosowych, Pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu, dzięki temu nie odczuwa on żadnego dyskomfortu. Drugą metodą jest metoda S.A.F.E.R. Jest uznawana za znacznie szybką i bardziej precyzyjną, a wszystko dlatego, że zarówno podczas pobierania mieszków włosowych, jak i ich umieszczana w okolicy biorczej, używa się specjalnego sprzętu. Specjalna głowica pozwala w szybki sposób pobrać mieszki włosowe do przeszczepu, minimalizując również ryzyko ich uszkodzenia. Po pobraniu mieszków są one umieszczane w okolicy biorczej za pomocą głowicy pneumatycznej – jest to szybkie, precyzyjne i bezbolesne.

Kiedy warto się zdecydować?
Na zabieg przeszczepu włosów na brodę warto zdecydować się na pewno wtedy, gdy włosy ulegają szybkiemu wypadaniu, tworząc nieestetyczne placki. Jeżeli mężczyzna jest zwolennikiem brody, jednak nie może się nią w pełni cieszyć ze względu na wypadające lub rzadkie włosy, wówczas warto wziąć pod uwagę zabieg medycyny estetycznej. Często jest to po prostu konieczne rozwiązanie dla tych mężczyzn, którzy czują się niekomfortowo jeżeli chodzi o wygląd i mają z tego powodu duże kompleksy.


Comments are closed.