Przeszczep włosów – prawda VS mity

Na przeszczep włosów decyduje się coraz więcej osób. Wszystko dzięki temu, że obecnie wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje nowoczesne formy przeprowadzenia zabiegów z użyciem zaawansowanych urządzeń. Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów?

Czego należy się spodziewać?
Wiele osób obawia się, że zabieg przeszczepu włosów jest bolesny. Zaawansowane metody przeszczepu, takie jak na przykład metoda S.A.F.E.R., bazują na wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, dzięki temu zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale również nie trwa długo. Czas rekonwalescencji pacjenta ograniczony jest do minimum. Blizny pozabiegowe, jak miało to miejsce w przypadku zabiegów wykonywanych bardziej tradycyjnymi metodami nie występują. Pacjent po wykonanym zabiegu może od razu udać się do domu. Dzięki temu, że mieszki włosowe pobiera się do przeszczepu specjalną głowicą, a do strefy biorczej są wprowadzane pneumatycznie, nie ma obawy o to, że zostaną one uszkodzone. Efektywność zabiegu jest zatem bardzo wysoka.

Właściwe postępowanie przed zabiegiem
Tak jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego, również w przypadku przeszczepu włosów konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Konieczna jest wizyta wstępna, na której lekarz zleci niezbędne badania do wykonania. Są to podstawowe badania takie jak morfologia krwi, badanie moczu, testy na HIV czy HCV. Konieczne będzie również przeprowadzenie badania poziomu cukru we krwi oraz układu krzepnięcia krwi. Oprócz tego na kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować z używek oraz leków przeciwzapalnych.

Czy zabieg jest dla każdego?
Niestety istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, są to głównie choroby, takie jak cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, przebyty zawał mięśnia sercowego czy problemy z ciśnieniem krwi. Zabieg nie jest wykonywany również u bardzo młodych pacjentów, a także u tych osób, których stan zdrowia jest ciężki. O wszystkich przeciwwskazaniach do zabiegu pacjenta informuje lekarz na wizycie przedwstępnej przed zabiegiem.


Comments are closed.