Różnica między wypadaniem włosów a łysieniem

Codzienna utrata włosów jest czymś zupełnie naturalnym, pod warunkiem jednak, że ilość wypadających włosów nie przekracza 50-100 dziennie. Podczas rozczesywania włosów szczotką, ich mycia czy układania naturalną sprawą jest, że włosy wypadają i możemy je znaleźć nie tylko na szczotce, ale również w innych miejscach. Jeżeli jednak włosy wypadają w bardzo dużych ilościach i dzieje się to codziennie, wówczas może to być bardzo niepokojący objaw.

Dlaczego łysiejemy?
Na łysienie może mieć wpływ bardzo wiele czynników. Do obfitego wypadania włosów często dochodzi na skutek trudnych sytuacji dla organizmu, takich jak poród czy zabiegi operacyjne. Najczęściej za łysienie odpowiedzialna jest nieodpowiednia dieta, która jest po prostu zbyt uboga i brakuje w niej niezbędnych składników odżywczych. Łysienie bardzo często spowodowane jest stresem, im jest on bardziej przewlekły, tym łysienie przybiera bardziej intensywną formę. Osoby mające problemy hormonalne bardzo często uskarżają się na łysienie i problemy ze skórą głowy. Ponadto, mówiąc o przyczynach łysienia nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych czynników, jakim jest genetyka. Genetyczne uwarunkowania mają ogromne znaczenie. Jeżeli na przykład wczesne łysienie jest przenoszone w genach, to ryzyko jego wystąpienia jest ogromne i żadne leki czy kosmetyki niestety w takiej sytuacji nie pomogą.

Naturalne wypadanie włosów
Czasami, w szczególności w zależności od danej pory roku, nasze włosy znajdują się w różnym stanie. Warto wiedzieć, że w okresie jesieni i zimy włosy mają tendencję do bardziej obfitego wypadania niż podczas wiosny i lata. Wpływ ma na to głównie sezon grzewczy, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na przykład regularne noszenie nakrycia głowy. Nic więc dziwnego, że w okresie jesienno-zimowym włosy często stają się matowe i wypadają w większej ilości. Jeżeli bardziej obfite wypadanie włosów dotyka nas w danym sezonie lub na skutek trudnych dla organizmu wydarzeń, wówczas warto zastosować odpowiednie kosmetyki oraz zmienić dietę, aby pomóc sobie w odzyskaniu mocnych i lśniących włosów.


Comments are closed.