Przeszczepy włosów Przeszczep włosów u kobiet Angel system - wypadające włosy Hair max - po przeszczepie włosów Medycyna estetyczna Przeszczep włosów Przeszczep włosów estetycznie Top Doradca
powered by Estheticon.pl

FAQ

Czy przeszczep włosów jest dla mnie?
Utrata włosów u mężczyzn związana jest głównie z hormonem męskim – testosteronem. Ten typ łysienia to tzw. łysienie typu męskiego(male pattern hair loss). Jeżeli należysz to tej grupy pacjentów i jesteś pomiędzy 25 a 80 rokoem życia to przeszczep włosoów jest dla Ciebie?

Czy przeszczep włosów wykonywany jest u kobiet?
Tak. W przypadku kobiet występuje inny typ łysienia tzw. female pattern hair loss. U kobiet łysienie najczęściej występuje w okresie menopauzy, na skutek zaburzeń funkcji hormonalnych. Kobiety tracą włosy poprzez przerzedzenie na całej głowie , bez wyraźnych łysiejących miejsc jak w przypadku mężczyzn. Przeszczep włosów u kobiet pozwala na zwiększenie gęstości włosów i ich objętości.

Czy przeszczepione włosy naprawdę rosną?
Pobrane włosy z jednego miejsca i przeszczepione w miejsca łysiejące sa traktowane przez nasz organizm jako „własna” tkanka. Nie występuje tutaj zjawisko odrzutu przeszczepianej tkanki. Przeszczepione włosy zachowują swój charakter: kolor, kształt, grubość, kontrast oraz prezentują taki sam wzrost jak w miejscu skąd są pobierane. Na dużą żywotność przeszczepionych włosów ma wpływ bardzo bogate ukrwienie skóry głowy. Obecnie, dzięki rozwojowi narzędzi chirurgicznych i urządzeń w zabiegach transplantacji włosów pobieranie jednostek włosa jest bardzo precyzyjne. Ogranoczona to minimum okołomieszkowa tkanka tłuszczowa umozliwe bardzo bliskie implantowanie transferów co wpływa również bardzo korzystnie na wynik estetyczny.

Czy przeszczep włosów boli?
Zabieg transplantacji włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowy. Dr Sandelewski w zabiegach używa specjalnej mieszanki leków znieczulających, która zapewnia doskonały komfort dla pacjenta i jest przy tym zupełnie bezpieczna. Tylko na początku procesu znieczulenia można odczuć delikatne ukłucia i rozpieranie tkanek, które szybko ustępuje. Znieczulone miejsce pobrania włosów jak i tam gdzie będzie wykonywana transplantacja w ogóle nie boli. Aby dalej cały zabieg był bezbolesny co pewien czas dostrzykiwana jest nowa porcja znieczulenia.

Jak będę ułożony podczas zabiegu.
Podczas pobierania włosów do przeszczepu pacjent leży na brzuchu w wygodnej pozycji . Twarz spoczywa na specjalnie zaprojektowanej poduszce wykonanej z delikatnego żelu. Kiedy włosy będą przeszczepiane pacjent zajmuje pozycje siedzącą lub półleżącą.

Jak będę wyglądał zaraz po zabiegu.
Po zabiegu w przypadku techniki FUT nie będzie założony na ranę żaden opatrunek. Po zabiegu FUE będzie założony opatrunek na miejsce pobierania włosów na 24 godziny. W miejscu przeszczepionych włosów wskóra będzie zaczerwieniona i będą widoczne króciutkie włoski.

Czy po zabiegu mogę sam wrócić do domu?
Dla pacjentów z odległych miejscowości zawsze proponujemy pozostanie na drugi dzień. W przypadku pacjentów , dla których droga do domu jest niezbyt długa pozwalamy opuścić gabinet najlepiej w towarzystwie zaprzyjaźnionych osób.

Jak będę wyglądał na 2-, 3- i dzień.
W pierwszym tygodniu po zabiegu wokół przeszczepionych włosów będą strupki, które same odpadną po ok. 7 – 10 dniach.

Czy po zabiegu mogę myć włosy.
Tak . Już na drugi dzień po zabiegu można myć włosy. Proszę pamiętać, że w pierwszym tygodniu po zabiegu przeszczepiane włosy tylko delikatnie dotykamy bez masowania. Normalne mycie włosów możliwe jest od drugiego tygodnia po zabiegu.

Kiedy mogę wrócić do pracy po zabiegu.
W zależności od wykonywanej pracy po zabiegu transplantacji włosów po konsultacji z dr Sandelewskim już na drugi dzień można wrócić do pracy.

Czy przeszczep włosów jest drogi?
Transplantacja włosów jest dużo droższa od jakichkolwiek innych alternatywnych zabiegów. Jednakże należy sobie zdawać sprawę z tego, że przeszczep włosów daje trwałe wyniki leczenia. Przeszczepione włosy nigdy nie wypadają. Dla wielu ludzi inwestycja w przeszczep włosów to inwestycja w lepsze jutro .

Jakie jest ryzyko związane z zabiegiem transplantacji włosów.
Ryzyko zabiegu jest minimalne. Bardzo rzadko występują powikłania takie jak- przedłużające się obrzęki, zaburzenia czucia w miejscu biorczym, torbiele wokółmieszkowe

Czy wystarczy jedna sesja aby osiągnąć zamierzone rezultaty?
Ilość zabiegów zależy od powierzchni leczonego obszaru, ilości i wielkości użytych graftów, gęstości włosów i od indywidualnej charakterystyki każdego pacjenta,