Metoda FUE

FUE-Follicular Unit Extraction

To nowoczesny zabieg stosowany w leczeniu łysienia. Główną istotą tego zabiegu jest pobieranie poszczególnych jednostek włosa- unit-ów każdego oddzielnie podczas tej samej sesji.
W porównaniu do tradycyjnej metody FUT zabieg FUE przynosi mniejsze uszkodzenia, szybszy proces gojenia, mniej widoczne blizny, a przede wszystkim nie ma widocznej linijnej, długiej blizny.

FUE skierowany jest głównie do pacjentów, którzy preferują noszenie krótkich włosów. Szczególnie polecany jest również dla pacjentów po wcześniej przebytych ”starych” zabiegach na włosach, gdzie kolejne wycinanie skóry jest niemożliwe.
Dr Sandelewski pobiera poszczególne jednostki włosa-unity, które mogą zawierać od 1 do 4 włosków specjalnymi punkcyjnymi igłami minimalnych rozmiarów tj. średnicy 0,75 -1 mm. Te maleńkie igły pobierające dzięki specjalnie konstrukcji i specjalnym kształtom zapewniają minimalne uszkodzenia skóry oraz minimalne uszkodzenia tkanek otaczających włosy. Dzięki temu blizny po pobraniu są praktycznie niewidoczne dla oka, a ilość uszkodzonych włosów do przeszczepu nie przekracza 5-8%.

Transplantacja włosów metodą FUE jest komfortowym zabiegiem zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.

Przed zabiegiem wykonywana jest dokładna ocena miejsca dawczego oraz określany zostaje zakres przeszczepianych włosów. Wykonywana dokumentacja fotograficzna zapewnia pełna anonimowość.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym- nasiękowym. Dr Sandelewski używa specjalnie dobranego roztwory znieczulającego, co ogranicza występowanie efektów ubocznych znieczulenia do minimum.

Do zabiegu FUE włosy z miejsca dawczego muszą być zgolone na wysokość 2-3 mm. Można również tak dobrać miejsce dawcze, że pozostawione dłuższe włosy wokół pozwolą na zakrycie miejsca pobrania.

Znieczulenie dokonywane jest w pierwszej fazie w pozycji siedzącej. Przy użyciu cieniutkiej igły 30G wprowadzany jest punktowo roztwór znieczulający w miejsce, z którego włosy będą pobierane. Następnie po kilu minutach podawane są kolejne mililitry znieczulenia. Po odczekaniu ok. 20-30 min pacjent jest proszony o położenie się na brzuchu.
Przy użyciu specjalnych igieł pobierających dr Sandelewski pojedynczo pobiera pojedyncze jednostki włosa, które następnie przekładane są do specjalnego naczynia umieszczanego w lodówce- celem zminimalizowania obumarcia przeszczepianych włosów.

Należy przy tym pamiętać, że powierzchnia pobrania w metodzie FUE w porównania do metody FUT będzie większa o ok. 25-30%, aby uzyskać – pobrać taką samą ilość włosów obliczoną dla FUT.

Po pobraniu wystarczającej liczby włosów na miejsce dawcze zakładany jest opatrunek. Następnie pacjent wygodnie siada na fotelu i w podobny sposób jak wyżej dokonywane jest znieczulenie miejsca do transplantacji.

Podczas tej części zabiegu pacjent może oglądać filmy, czytać gazety czy tez miło gawędzić z dr Sandelewskim i jego personelem.
Według zaplanowanego wcześniej zakresu transplantacji dr Sandelewski za pomocą specjalnych igieł wytwarza otworki w skórze do wprowadzenia przeszczepianych włosów.
Dr Sandelewki osobiście nadzoruje wykwalifikowany personel , który wszczepia w tak przygotowane miejsca gotowe do transplantacji włosy.

Po zakończonym zabiegu zakładany jest specjalna maść . Pacjent wychodzi z Centrum do domu be żadnego opatrunku.

O wynikach transplantacji włosów metodą FUE decyduje przede wszystkim jakość przeszczepianych włosów. Wobec tego FUE nie zawsze może być wykonywany dla wszystkich rodzajów włosów i dla każdego pacjenta.