Przeszczepy włosów Przeszczep włosów u kobiet Angel system - wypadające włosy Hair max - po przeszczepie włosów Medycyna estetyczna Przeszczep włosów Przeszczep włosów estetycznie Top Doradca
powered by Estheticon.pl

Trychologia

Trycholog – na ratunek włosom !

Na przestrzeni wieków symbolika włosów ulegała silnym przekształceniom, lecz piękne, zadbane, zdrowe włosy zawsze pozostawały atrybutem urody. Oczywiście, również w dzisiejszych czasach stanowią mocny walor estetyczny .

Nie wszystko jednak da się zakamuflować dobrym cięciem fryzjerskim lub nowym kolorem. Co więc zrobić gdy pojawia się problem dotyczący skóry głowy bądź włosów i gdzie szukać pomocy? Odpowiedź jest prosta, lecz nie dla wszystkich oczywista – specjalista trycholog.


Trychologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin z pogranicza medycyny i kosmetologii. Mimo to, w Polsce nadal jest stosunkowo nieznana. Pierwsze gabinety zaczęły pojawiać się około 8 lat temu, jednak w dalszym ciągu kierunek nie zdążył się rozpowszechnić i specjalistycznych punktów trychologicznych jest jak na lekarstwo.


Trychologia jest dziedziną obejmującą anatomię, fizjologię ale również stany patologiczne skóry głowy i włosów. Zajmuje się schorzeniami takimi jak : łysienie, łojotok, łupież tłusty i suchy, ciemieniucha, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry w obrębie głowy, skóra nadmiernie przesuszona i/lub zniszczona środkami chemicznymi. Na celu ma przede wszystkim poprawę stanu skóry głowy oraz poprawę jakości włosów. Osiąga się to poprzez dokładną analizę problemu, trafną diagnozę podpartą badaniami specjalistycznymi oraz odpowiednio ukierunkowane zabiegi kosmetyczno-lecznicze.


Klinika San- Med Hair Transplant wykonująca przeszczepy włosów w Bielsku-Białej oferuje Państwu pełen zakres usług diagnostycznych, leczniczych oraz profilaktycznych z zakresu trychologii. Zapewniamy dokładną analizę stanu skóry oraz włosów przy pomocy badania mikroskopowego, badania komputerowego Folliscope w 100-krotnym powiększeniu, w razie potrzeby również diagnostykę endokrynologiczną oraz leczenie dietetyczne.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, który pozwala na udzielanie Państwu najwyższej jakości usług.


Ścisła współpraca z Dr n. med. Arturem Sandelewskim zajmującym się przeszczepianiem włosów, pozwala na kompleksowe leczenie pacjentów z problemem łysienia. Natomiast zabiegi trychologiczne świetnie uzupełnią chirurgię odtwórczą włosów, przygotowując skórę głowy na przyjęcie transplantów, stymulując mieszki włosowe oraz hamując postępujący proces łysienia.